top of page

Investeerimisportfell seisuga 30.04.2024

Järjekordne kuu on kiirelt möödunud. Kuu algusega vaibus ka potentsiaalse kolmanda üürikorter soetamise plaan maha. Põhjuseid on mitmeid, kuna ettevõtte laenu tingimused on karmimad kui eraisikuna, siis lühikese maksegraafikuga, isegi 12a korral ning kõrgema intressi puhul ei ole koheselt numbrid nii atraktiivsed, et jookseks investeerima ning suurendaks selle tõttu ka kohustusi. Kindlasti ka korter, mida põhiliselt vaatasin, vajas ka suurt investeeringut, isegi osaline remont oleks olnud ilmselt täis ka üllatusi, mis teevad remondi keerukamaks. Hetkel on ka variante õhus, et Euroopa Keskpank viivitab intressi langetamisega, mis tähendaks ka esimestel aastatel kehvemat finantsnäitajate pilti konkreetse kinnisvara puhul, kuigi kui kinnisvara portfelli tervikuna vaadata oleks pilt isegi okei. Seega on hetkel ikkagi plaan osaliselt mõlemat laenu varasemalt tagasi maksta ning seda juunikuu keskel, selle jaoks olevat raha hoian Lightyear platvormil ning Euro Liquidity Fundi osakuid omades. Väga kõrge likviidsuse ja paindlikkusega, võrreldes panga hoiusega, hetkel intress 3,61% ning investeeringust saab väljuda 1-2 päevaga.


Kuu alguses sai ka LHV võlakirjad pärast teist intressimakset maha müüdud, kuna müügist saadud tulu on samaväärne kahe aasta intressituluga, siis tundub hetkel mõistlik seda hinnataset kasutada. Pigem on enda ootus see, et antud võlakirja hind hakkab alla tulema. Lisaks sellele suunan 1 500€ Interactive Brokers kontole, et suunata ka dividendiaktsiatesse stabiilselt lisa raha.


Ühe korteri üürilepingu sõlmimisest on möödunud juba 1,5a. Analüüsisin olukorda üüriturul, arvestasin EURIBORi tasemega ning üleüldiste kulude tõusuga, siis sai ka üürniku kuu aega ette teavitatud üürihinna tõusust, milleks tuli ca 7,8%. Rendin saatis kenasti lepingu lisa allkirjastamisele, mis on nüüdseks ka mõlema osapoole poolt allkirjastatud.

Maikuu alguses on plaanis ettevõttele 1 000€ veel laenu juurde anda (tähtajatu ja intressivaba). Hoian silma lahti LHV aktsia koha pealt, potentsiaalsetel märkimistel.


Kui teil või teie ettevõttel on huvi investeerimise vastu Riskinvest OÜ-sse, siis leiate lisateavet Investor lehelt või võite minuga otse ühendust võtta.


NB! Enne kui lõpetan, tahaksin selgitada, et see blogipostitus ei ole investeerimissoovitus ega finantsnõustamine. Investeerimisega kaasnevad riskid ning enne otsuste tegemist on oluline mõista nende riske ja konsulteerida vajadusel professionaalse finantsnõustajaga.Ostutehingud:


  • BlackRock ICS Liquidity Fund (BRICEKSP) 3 020tk @ 1€

  • Apple (AAPL) 0,5tk @ 165,995$

  • Archer-Daniels-Midland (ADM) 1tk @ 60,50$

  • Franklin Resources (BEN) 2tk @ 26,5$

  • Ford (F) 6tk @ 12,8$

  • Intel Corporation (INTC) 3tk @ 38$

  • Lowe's Companies (LOW) 0,5tk @ 231,48$

  • Royal Bank of Canada (RY) 1tk @ 99,00$


Müügitehingud:


  • LHV Group allutatud võlakiri 29.09.2033 (LHVB105033A) 2tk @ 1213,45€ Ost @ 1000€, hoidmisperioodil saadud intressid 29.12.2023 52,5€ ning 2.04.2024 52,5€.

  • GEO Group (GEO) 24tk @ 60,5 > Realiseeritud P&L 66,55$
 Kinnisvarainvesteeringud - osakaal portfellis 63%:


 Interactive Brokers - osakaal portfellis 20%

 
Balti börsi võlakirjad - osakaal portfellis 5%

 Lightyear - osakaal portfellis 10%

 Funderbeam portfellis - osakaal portfellis 1%
Comments


Featured Posts
Recent Posts
Search By Tags
No tags yet.
bottom of page